Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Kasze gryczane m.in. z Janowa Lubelskiego i Lidla z rakotwórczym glifosatem

Utworzony przez Użytkownik niezarejestrowany, 26 listopada 2019 r. o 18:44 Powrót do artykułu
W ten sposób rolnik odwdzięcza się nam z dotacje które w połowie pochodzą z naszych krajowych składek, za śmieszne datki na KRUS w porównaniu do ZUSowskich, za brak podatku dochodowego który wszyscy płacimy, za budowę dróg z zarastającymi chwastami chodnikami na które akurat szkoda mu tego runda..u do największych pipidówek, itd. Taka mentalność na dodatek najczęściej pseudo katolicka z koniecznym zasiadaniem w pierwszych ławkach na niedzielnych pogadankach. Okraszone to wszystko jest jeszcze wiecznym lamentem że nic im się nie opłaca. pomimo kolejnego nowego traktora, nowego domu dla syna, nowego samochodu w zagrodzie po prostu bida ale według mnie to bida umysłowa tej zbyt dużej w stosunku do potrzeb części społeczeństwa.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Janex większość kasz sprowadza zza wschodniej granicy...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A co na to PSL, i inne ,,chłopskie" partyje?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
nasze bałory pryskają roun***m wszystko co popadnie bo przed żniwami zboże musi być suchutkie. Szkoda, że nikt tego nie sprawdza, a takie zboże powinni jeść sami. Taka to u nas ekologia !!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Przecież masa towaru jedzie z Ukrainy A tam wszystko wolno Będą gnebic naszych rolników a tamta lepsza bo tańsza glifosad gratis
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Kochany and piszesz i wyliczasz a rolnik też Ci może wyliczać co płaci a czego ty nie płacisz. Bo jak rozumiem podatków od hektara nie płacisz, dochodu też Ci nikt nie wyliczyć z ha przeliczeniowego czyli takiego który nie istnieje itd itp wiele można wymieniać a ten kto się nie zna niech burak zamknie buzię
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
W powiecie janowskim pryskanie gryki przed zbiorem to powszechna praktyka. Dość zabijania ludzi na raty
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ten co wprowadza na rynek produkt przetworzony wie skąd pochodzi produkt pierwotny zza granicy!@!!!!@@!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
W powiecie janowskim nie mogły sie dziać takie rzeczy! Jak moga truc ludzi 99 procentowi katolicy, patrioci głosujący prawidlowo i gremialnie? No jak?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Kochany and piszesz i wyliczasz a rolnik też Ci może wyliczać co płaci a czego ty nie płacisz. Bo jak rozumiem podatków od hektara nie płacisz, dochodu też Ci nikt nie wyliczyć z ha przeliczeniowego czyli takiego który nie istnieje itd itp wiele można wymieniać a ten kto się nie zna niech burak zamknie buzię
 Naprawdę ? Myślisz że nic nie płacę otóż mieszkam na wsi pod miastem prowadzę własną działalność i nie płacę KRUSu samej składki zdrowotnej mam ok 1100 zł miesięcznie a to tylko fragment składek ZUSowskich za możliwość postawienia garażu na własnej działce musiałem zapłacić do urzędu marszałkowskiego ponad 10 tys zł za odrolnienie jednego ara, o podatkach nie będę już wspominał ale też są wysokie na pewno wyższe miesięcznie niż twoje przez rok. Najważniejsze jest jednak to że nie niszczę niczyjego zdrowia ani życia tak jak rolnik trujący rundshitem dla kilku nędznych grosików więcej. Napisz co ty dałeś temu krajowi bo ja ponad 1 mln podatku przez ostatnie 20 lat a nie zaliczam się do milionerów. Przestań biadolić o ciężkiej doli tylko sprzedaj chłopie łojcowiznę i pokaż co potrafisz w mieście.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
W innych przetworach jest tak samo, masowo sprowadzają produkty rolne z za wschodniej granicy, a tam normy unijne na środki ochrony roślin nie obowiązują. Malina pryskana azotopem, który w uni jest wycofany już dawno. Polskie rolnictwo PiS rozłożył na łopatki.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
kupiłem w Lecrecu 2-3 miesiące temu kaszę Janex dwa wory po 5 kg, ciekawe czy to była lipa... może na razie zmienię producenta. Mam od nich jęczmienną, jakieś płatki, kilka produktów. Czyli lokalny patriotyzm zawiódł...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A SKĄD TO GÓWNO?!! ZZA WSCHODNIEJ GRANICY ZAPEWNE!! NIE KUPUJCIE NICZEGO Z JANEXU JANÓW LUB.!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Skończcie pieprzyć o tym że winna jest Ukraina bo gów...wiecie !!! Tak się składa że trochę w tym siedzę ostatnio miałem okazję badania gryki na zawartość glifosatu który był skupowany od naszych szanownych BAORÓW !!! Norma na zawartość glifosatu wynosi 0,1 a wyszło 1,5 czyli 15x więcej !!!! I co !!! A towar był Polski od lokalnych rolasów !!! Więc skończ piepi...biznesmenie ze sznurkiem w spodniach i gumofilach jaki Ty dobry jesteś. Bo dla siebie żarcie masz za stodołą na oborniku a dla innych właśnie takie jak tu co opisałem ! Was się powinno krótko za mordę złapać !
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
W kraju RP płacą krajowego rolnikowi 1zł za 1 kg gryki a można z zagranicy ściągnąć po 0.8 zł za kg a może jeszcze taniej to która oferta jest atrakcyjna dla producenta przetwarzajacego grypę trzeba uszczernić ten proceder służby nie wiedzą ile zboża trafia z zagranicy nabytek krajowy i nikt tego nie bada tylko cena to więc w sklepie kupujemy co sprowadzamy a rolnik produkuje a sprowadza tylko przedsiębiorca!!!!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
To że tam przetwarzaja kasze z Ukrainy itp. To wiadomo. Ale okoliczni wiesnaki również NA OGROMNA SKALE pryskaja roznym siwinstwem gryke! Tamtejsi ludzie z tamtych okolic nie mają serca sumienia.... Niekupujcie absolutnie niczego z tamtych stron!!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Sprowadzają z Ukrainy a przez Ukrainę idzie z innych państw. W miejscowości Smoryń  jest młyn który od lat nie kupuje zboża od miejscowych. Wszystko sprowadzone a na opakowaniach i stronie internetowej jest napisane ozdobną trzćcionką "mąka z roztocza” :) 
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A być może Janex stanowi dużą konkurencję dla pozostałych firm na rynku , a ten artykuł jedynie ma na celu zapobieganie dalszej ekspansji..... Już sam nagłówek wskazuje innym gdzie mają nie kupować i od kogo dokładnie!!!! Jak dla mnie to fejknews i próba zwalczania konkurencji W dość znany Nie przyzwoity sposób!!!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Odpowiem dla Taa nikt nie twierdzi że tak nie jest ale zapewne kupiłeś ta gryke co miała 1.5 i wsadził na rynek zakłady nie chcą płacić lokalne mu ceny odpowiedniej tylko sprowadzają z zza granicy bo mają większą swobodę ceny ja za 1 zł nie będą konkurować z ofertą za 0.8 a muszę powiedzieć za nie stosuje glifosa i.nikt mi nie nałoży lepszej ceny.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Dobre k.rwa! Artykuł o rakotwórczym związku, a powyżej reklama zakładu pogrzebowego! Gratulacje ......
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...